Choď na obsah Choď na menu
 


9. Podlahové vykurovanie

V prvom rade je dôležité uvedomiť si, že podlaha sa stane vykurovacím a akumulačným telesom.Pri tomto systéme celá podlaha slúži ako sálavá plocha odovzdávajúca teplo priestoru. Teplo v interiéri sa rozkladá vo vertikálnom smere, od podlahy k stropu takto dokážeme pokryť približne 70% úžitkovej plochy podlahy.

article preview
  1. Máme dva základné spôsoby podlahového vykurovania:
  • Elektrické -zložené z elektrických termokáblov či rohoží.
  • Teplovodné -rúrky naplnené vodou, ktorá je zohrievaná na určitú teplotu: buď ELEKTRICKÝM kotlom alebo PLYNOVÝM kotlom, niektorí majú aj kotol na PEVNÉ PALIVO...alebo kombinované so solárnymi systémami.

 

  1. Elektrické podlahové kúrenie je všeobecne lacnejšie a flexibilnejšie pre rôzne rozmery miestností. Funguje na princípe elektrických rohoží. V porovnaní s teplovodným kúrením je montáž však jednoduchšia, nevyžaduje pripojenie na centrálny teplovodný systém. Elektrické vykurovanie pracuje vďaka elektrickej energii, ktorá sa šíri prostredníctvom elektrických termokáblov uložených v podlahe. Tie majú výšku len niekoľko milimetrov a ich účinnosť je takmer stopercentná. Výsledkom je vysoký tepelný komfort za prijateľnú cenu. Netreba investovať do kotla, technickej miestnosti alebo plynovej prípojky. Prevádzkové náklady možno tiež udržiavať nízke, a to vďaka účinnému systému regulovania teploty.

 

  1. Teplovodné podlahové kúrenie funguje na klasickom princípe vyhrievanej vody. Napája sa na centrálne kúrenie. Ak teda máte domov vyhrievaný plynovým kotlom, je teplovodné podlahové kúrenie výhodnejšia voľba. Pri rekonštrukciách treba však brať ohľad na faktor zvýšenia podlahy. Okrem samotných teplovodných rúrok treba brať do úvahy aj poter a izoláciu. Výhodou teplovodného podlahového kúrenia je aj možnosť nastavenia nízko teplotného režimu a oproti klasickým radiátorom môžete ušetriť na nákladoch.

Celý manuál môžete zakúpiť tu :

Náš odporučený dodávateľ: 

 
 


Prihlásenie

Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< apríl / 2021 >>


Štatistiky

Online: 5
Celkom: 56087
Mesiac: 3770
Deň: 158