Choď na obsah Choď na menu
 


8. Hydroizolácia

Hydroizolácia podlahy pred poterom, vám umožní vyriešiť niekoľko problémov:

  1. zabrániť zaplaveniu spodných podlaží,
  2. chráňte poter a podlahy pred vysokou vlhkosťou,                      
  3. umožňujú izolovať miestnosť od prenikania zdola.

Keď izolácia splňuje svoju úlohu získame efekt teplého domu.

article preview

 

Ak máme v projekte vyznačenú nutnú ochranu proti radónu prenikajúcemu zo zemskej kôry, asfaltované pásy sú vhodným riešením na elimináciu jeho pôsobenia.

 

  1. Hydroizolácia sa rozdeľuje podľa umiestnenia na vodorovnú a zvislú. Závisí od hĺbky obytného priestoru pod terénom, či musíme použiť vodorovnú aj zvislú izoláciu, alebo nám postačí iba vodorovná. Ukončuje sa 20 cm nad terénom, aby sa zamedzilo prenikaniu odrážajúcej sa dažďovej vody. Ak sa vodorovná vrstva vodonepriepustnej izolácie nachádza nad touto výškou, zvislú vrstvu nepotrebujeme.

 

  1. Cena hydroizolácie spodnej stavby tvorí síce len nepatrné percento z celkovej ceny stavby, ale v prípade poruchy hydroizolácie sú náklady na jej opravu priveľmi vysoké.

 

  1. Pokiaľ ide o izolovanie spodnej stavby, máte na výber voľne pokladané plastové fólie alebo systémy s asfaltovými pásmi. U fólií sa poškodenie izolácie základov nedá lokalizovať, voda pod nimi často putuje a vyteká na úplne inom mieste. Tenké fóliové izolácie sú veľmi náchylné na mechanické poškodenie v priebehu výstavby. Asfaltové pásy sa plnoplošne natavujú, voda sa pod nimi nemôže voľne pohybovať, čo dáva možnosť presnejšej lokalizácie prípadného poškodenia. Kvalitné asfaltové izolácie majú dvojnásobnú hrúbku oproti fóliovým izoláciám a riziko mechanického poškodenia izolácie v priebehu výstavby je mnohonásobne nižšie.

Celý manuál môžete zakúpiť tu :

Náš odporučený dodávateľ: 

 

 
 


Prihlásenie

Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< apríl / 2021 >>


Štatistiky

Online: 2
Celkom: 56089
Mesiac: 3771
Deň: 155