Choď na obsah Choď na menu
 


15. Vonkajšie úpravy

Terénne úpravy v exteriéri sú často otázkou nielen praktického využitia či zvýšenia komfortu, ale aj otázkou estetiky. Zámková dlažba ako jedna z možností úpravy exteriéru rôznych tvarov, rozsahu či prevýšenia, poskytuje širokú paletu variantov s početnými výhodami od pokládky po užívanie.Kladenie zámkovej dlažby v rôznych vzoroch či dimnziáech dokáže váš exteriér obzvláštniť a zatraktívniť.

article preview

Zámková dlažba:

  • vznikla ako lacnejšia náhrada kamenných dlažbových kociek. Vyrába sa v tvare kociek, dosiek, profilovaných alebo odľahčených tvárnic a palisádových prvkov. Povrch zámkovej dlažby sa upravuje lisovaním, farbením alebo vymývaním. Technológia liateho betónu dovoľuje imitovať aj prírodný kameň.
  • Najznámejšia je betónová zámková dlažba, ktorá sa vyrába v najrôznejších tvaroch a farebných odtieňoch. Pohodlné a zaujímavé sú aj veľké betónové dlaždice s lisovaným reliéfom alebo s vymývaným povrchom. Základ terasových dlaždíc tvorí kvalitný betón, nášľapná vrstva je zo zmesi mramorovej alebo kamennej drviny, cementu a farebne stálych pigmentov.
  • Jej obrovskou výhodou je, že sa dá rozobrať a zase zložiť. Pokladá sa totiž nasucho do štrkového podkladu a špáruje sa pieskom alebo špárovacími zmesami, ktoré sú odolné aj proti zanášaniu sa, nečistotám a zarastaniu machom.

 

Plot:

  • Oplotenie pozemku je prirodzenou formou vymedzenia vášho pozemku od okolia. Na jeho stavbu môžete použiť rôzne druhy materiálov
  • Plot chráni náš majetok, dáva nám pocit bezpečia a hoci si to často neuvedomujeme, spolu s architektúrou záhrady a fasádou nehnuteľnosti rozhoduje o prvom dojme ešte pred samotným vstupom do interiéru rodinného domu.
  • Zlý výber plota môže ľahko pokaziť celkový dojem z inak veľmi pekného rodinného domu i vkusne upraveného pozemku.
  • Pri stavbe plotu budete musieť stavebnému úradu váš zámer vopred písomne oznámiť a počkať si aj na jeho reakciu.

Celý manuál môžete zakúpiť tu :

Náš odporučený dodávateľ: 

 

 
 


Prihlásenie

Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< apríl / 2021 >>


Štatistiky

Online: 2
Celkom: 56697
Mesiac: 3858
Deň: 137