Choď na obsah Choď na menu
 


13. Podlahy

Podlaha spolu s farebným prevedením stien patrí medzi najvýraznejšíe prvky interiéru, ktoré po vkročení do miestnosti zvyčajne ako prvé dokážu pritiahnuť naše pohľady. Premyslene vybratá podlaha tak môže vhodným spôsobom podčiarknuť atmosféru vnútorných priestorov montovaného domu. Platí to však aj opačne a nevhodná podlaha celkový dojem z inak bezchybného interiéru, môže úplne pokaziť. Výberu podlahy do interiéru, bude preto potrebné venovať patričnú pozornosť.

article preview

Pri výbere podlahových krytín  nesmieme zabúdať na podlahové kúrenie a tepelný prenos materiálu.

 

Základné druhy podlahových krytín

  1. Laminátová podlaha- je najpoužívanejší typ podlahy v domácnostiach. Nazývaná aj  plávajúca podlaha pre jej typický plávajúci spôsob pokládky spájaný clickovými zámkami. Charakteristické pre laminátovú podlahu je jej praktické využitie, vysoká odolnosť voči nárazom či poškrabaniu, rýchla a nenáročná montáž alebo prijateľná cenať.

Výhody: dobrá mechanická odolnosť, stálofarebnosť, široká škála dekorov, rýchla pokládka, ľahká údržba

 

  1. Drevená podlaha- Je to tradičná podlahovina. Jej výhoda spočíva v tepelno-izolačnej, estetickej a architektonickej vlastnosti.

Výhody: prírodný materiál, dobré tepelné vlastnosti, schopnosť regulovať vlhkosť, dlhá životnosť, možnosť renovácie pri lokálnom poškodení

 

  1. Linoleum - v je homogénny 100% prírodný produkt vyrábaný z ľanového oleja, živice, korku, dreveného a vápencového prášku, juty a farebných pigmentov. Tieto suroviny zaručujú linoleu elasticitu, výborné izolačné vlastnosti, odolnosť a extrémne dlhú životnosť

Výhody: dlhá životnosť, vysoká mechanická odolnosť, možnosť vkladania obrazcov a vzorov, rozmanitá farebná škála

 

  1. Keramická podlaha- vydrží desiatky rokov bez vážnejšej ujmy na vzhľade. V lete príjemne chladí, v zime, pri podlahovom kúrení, má veľmi dobré vodivé vlastnosti. Jej hrúbka sa pohybuje od 3 do 10 mm. V trende sú dlažby evokujúce prírodný kameň, drevo, kov alebo koberce.

Výhody: pevnosť, vysoká vodoodolnosť, dlhá životnosť

 

  1. Koberce- dokážu zútulniť, oživiť či prehriať priestor tak, ako žiadna iná podlahovina. Nie sú prekážkou ani v domácnostiach s alergikmi. Výskumy dokazujú, že v miestnostiach s kobercami je o polovicu nižšia koncentrácia jemných prachových častíc ako v tých bez kobercov. Pri výbere je najdôležitejšie to, do akej miestnosti ho plánujete položiť, a teda ako často si bude vyžadovať údržbu.

Výhody: príjemné na dotyk, dobré tepelné vlastnost, tlmí hluk, rýchla pokládkla, široký výber farieb a vzorov, cenová dostupnosť

Celý manuál môžete zakúpiť tu :

Náš odporučený dodávateľ: 

 
 


Prihlásenie

Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< apríl / 2021 >>


Štatistiky

Online: 4
Celkom: 56096
Mesiac: 3775
Deň: 156