Choď na obsah Choď na menu
 


12. Sadrokartónové stropy, zateplenie stropu

Využitie sadrokartónových stropov je v súčasnosti v stavebníctve hitom. Vykonáva sa pri realizácii novostavieb, kde sa sadrokartóny využívajú ako vizuálne doplnky a dizajnové prostriedky. Sadrokartónové stropy pozostávajú zo sadrokartónových dosiek, ktoré majú výborné vlastnosti a dajú sa pretvárať do rôznych tvarov rezaním a brúsením.Izolácia stropu v dome so studenou strechou zabezpečí výrazné zníženie tepelných strát.Takmer všetky druhy izolačných materiálov sa používajú na izoláciu stropu od studeného podkrovia.

article preview

Sadrokartónové dosky sa skladajú zo sadry a vrstvy papiera, ktorá drží pohromade dosku hrubú často 10 mm alebo 12,5 mm. Dosky môžu mať rôzne farby povrchového papiera pre svoje špecifické využitie:

 

  • biely sadrokartón - je univerzálnou doskou, ktorá sa používa pri oplášťovaní priečok a stropov. Nehodí sa však do miest, kde by mohol prísť do styku s vodou a vysokou vlhkosťou.

 

  • zelený sadrokartón - je proti vlhkosti impregnovaná doska, ktorá je určená pre použitie do prostredia s vyššou vlhkosťou, ako je kúpeľňa, sprchy, kuchyne a pod. Je ťažší, má vyššiu nosnosť.

 

  • ružový sadrokartón - je doska s vysokou protipožiarnou úpravou. Hodí sa do budov, ktoré vyžadujú protipožiarnu ochranu. Má zvýšenú pevnosť jadra a preto odolá aj vysokým teplotám.

 

  • modrý sadrokartón - doska s modrým označením je špeciálne vyrobená ako zvuková izolácia. Akustická doska je výborná na odhlučnenie zvuku zvonku i zvnútra medzi izbami.

Celý manuál môžete zakúpiť tu :

Náš odporučený dodávateľ: 

 

 

 
 


Prihlásenie

Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< apríl / 2021 >>


Štatistiky

Online: 1
Celkom: 56097
Mesiac: 3774
Deň: 155