Choď na obsah Choď na menu
 


11. Kotolňa

Voľba vhodného vykurovacieho systému v rodinnom dome ovplyvní  tepelnú pohodu a komfort v dome ako aj celkové finančné náklady, ktoré musí užívateľ domu vynaložiť na inštaláciu a prevádzku vykurovacieho systému. Základné rozdelenie vykurovania :

  • Kondenzačný kotol na zemný plyn
  • Kotol na drevené peletky
  • Elektrické tepelné čerpadlo
  • Elektrický kotol
  • Plynový kondenzačný kotol
article preview

 

Hlavné kritériá na porovnanie vykurovacích systémov:

 

  1. Náklady vykurovacieho systému:

Prvým kritériom pre mnohých investorov a majiteľov domov je väčšinou cena. Pretože výška nákladov na inštaláciu vykurovacieho systému je rozhodujúca z hľadiska toho, či tento vykurovací systém vôbec prichádza do úvahy.

 

  1. Predpoklad na inštaláciu vykurovacieho systému:

Takmer každá technológia uvedená v tomto porovnaní vykurovacích systémov kladie určité predpoklady na budovu, v ktorej sa bude inštalovať. Okrem plynovej prípojky je to aj dostatok miesta na technologické zariadenie alebo sklad palív.

 

  1. Vplyv jednotlivých technológií na životné prostredie

V časoch, keď je ochrana klímy a životného prostredia na prvom mieste, je obzvlášť dôležité kritérium vplyvu na životné prostredie. Z tohto hľadiska je solárna energia najlepšie riešenie pretože je takmer nevyčerpateľná a nemá vplyv na životné prostredie.

 

  1. Stabilita vykurovacieho systému:

Vykurovací systém, ktorý sa dnes inštaluje, má dodávať teplo na vykurovanie a teplú vodu minimálne 15 až 20 rokov. Investícia do novej techniky je tak vždy aj investíciou do budúcnosti.

Celý manuál môžete zakúpiť tu :

Náš odporučený dodávateľ: 

 
 


Prihlásenie

Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< apríl / 2021 >>


Štatistiky

Online: 2
Celkom: 56097
Mesiac: 3774
Deň: 155